אודות הפרויקט

אנחנו כרגע במצב ששגרת החיים שלנו השתנתה ווירוס הקורונה גורם לנו לריחוק של אנשים

מרכז היזמות לב-טק ממנף את היכולות של סטודנטים, בוגרים ואנשי סגל מתחומי ההנדסה לפיתוח פתרונות טכנולוגיים לאתגרים שעולים מהשטח ובפרט בתחומי שירותי חירום, בטיחות, ילדים עם מוגבלויות, חינוך וחברה. תוכניות כוללות אקסלרציה, ליווי צמוד למיזמים, האקתונים בשת"פ עם התעשייה. לב-טק יושב במרכז האקדמי לב (מכון לב), המונה כיום כ-4500 סטודנטים וסטודנטיות, מתוכם כ-2,000 חרדים. 20% מכלל הסטודנטיות למדעי המחשב כיום בישראל לומדות במרכז האקדמי לב. זה משמעותי כי חלק מהקהלים של המוסד מעולם לא נחשפו ליזמות טכנולוגית, וכעת הם מפתחים מוצרים שמסייעים לאוכלוסיות פגיעות.

 

עם תחילת משבר הקורונה לב-טק קיבלה פניות ממספר עמותות שנתקלות בקשיים לספק שירות לקהלים להם הן מסייעות ביום יום. ביניהן: בעלי מוגבלויות, קשישים התמודדים עם  דמנציה, שירותי חירום, קהילות הזקוקות למזון, קהילות הזקוקות לתרופות, נוער בסיכון וכדומה. הגופים הללו עכשיו זקוקים לפתרונות טכנולוגיים וחברתיים כדי להתמודד עם המציאות החדשה.  פרוייקט TAKE ACTION של מרכז היזמות לב-טק קם במטרה לרתום את הכוחות הקיימים, סטודנטים, בוגרים וסגל מתחומי ההנדסה, מינהל עסקים וסיעוד, לפיתוח פתרונות טכנולוגיים וחברתיים לסיוע לנפגעים ממשבר הקורונה.

 

בעקבות שיחה עם כמה עמותות, הבנו שעקב המצב הנוכחי יש הרבה ילדים עם מוגבלויות, מבוגרים עם דמנציה ועוד שתקועים בבית בלי תרפיות ואינטראקציה שהם היו מקבלים בעמותות. מצד שני, יש מספר משמעותי של אומנים שמוכנים לתרום מהזמן שלהם לתקשר בצורה אינטראקטיבית עם האוכלוסיות הללו. רצינו להביא אותם יחד ופרוייקט ARTISTS TAKE ACTION נולד. צוות מדהים של חברת WIX בנה את הפלטפורמה הזאת לאפשר לנו לרכז את כל האומנים יחד ולפרסם ההופעות שלהם לעמותות ולאלה שהם משרתים.

 

https://levtech.jct.ac.il/takeaction/2020

image001.png